13.09.2018
Ministru prezidents

Ministru prezidents ar Valmieras uzņēmējiem diskutē par tautsaimniecībai svarīgiem jautājumiem

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13. septembrī, uzturējās reģionālajā vizītē Valmierā. Vizītes ietvaros viņš tikās ar Valmieras domes priekšsēdētāju Jāni Baiku, kā arī pašvaldībā strādājošajiem uzņēmējiem.

Tikšanās laikā tika apspriesti jautājumi, kas saistīti ar valstī īstenotajām reformām, īpašu uzmanību pievēršot reformām izglītības sistēmā, nosakot noteiktus kvalitātes kritērijus. Ministru prezidents uzsvēra, ka panāktā vienošanās ar pedagogiem, ka algu palielināšana nozarē strādājošajiem tiek īstenota, vienlaikus nosakot arī kvalitātes prasības, ir signāls šai sistēmai, ka turpmāk tiks strādāts, lai izveidotu Latvijā kvalitatīvu izglītības sistēmu, lai tā būtu vienlīdz augsta, neatkarīgi no tā, kurā pašvaldībā un kurā skolā bērns mācās. Lai pašvaldības saņemtu valsts budžeta finansējumu vispārizglītojošo skolu pedagogu algām, no 2020. gada 1. septembra vidusskolām būs jāizpilda noteikti kvalitātes kritēriji, šādu lēmumu Ministru kabinets pieņēma šā gada 11. septembra sēdē. Atbilstoši nolemtajam, valsts budžeta finansējumu pedagogu algām 100% apmērā saņem gan tās izglītības iestādes, kurās vidusskolas posmā tiek nodrošināta augsta izglītības kvalitāte un ir pietiekams skolēnu skaits, gan arī vidusskolas, kurā skolēnu skaits ir neliels, taču izglītības kvalitāte – augsta.

Tāpat tika diskutēti jautājumi, kas saistīti ar veselības aprūpes sistēmu, nodokļu politiku valstī, situāciju saistībā ar obligāto iepirkuma komponenti (OIK), kā arī finanšu sistēmas sakārtošanu u.c. Pievēršoties notiekošajiem procesiem veselības aprūpes jomā, tika norādīts, ka šis ir pirmais gads, kad šai jomai atvēlēts rekordliels finansējums, kas ļauj risināt daudz dažādas problēmas šajā sektorā. Uzmanība tika pievērsta arī jautājumiem, kas saistīti ar reģionālo sadarbību, kā arī sabiedriskā transporta sistēmas nodrošināšanu, tādējādi veicinot iedzīvotāju mobilitāti.

Reģionālās vizītes ietvaros M. Kučinskis arī apmeklēja uzņēmumu “Valmieras stikla šķiedra”.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Share