12.08.2014
Finanšu ministrija

Akcīzes preču pārvietošanas un kontroles datorizētajā sistēmā varēs reģistrēties elektroniski

Otrdien, 12. augustā, Ministru kabineta (MK) sēdē izskatīja un atbalstīja MK noteikumu grozījumus, kas  paredz, ka, reģistrējoties Akcīzes preču pārvietošanas un kontroles datorizētajā sistēmā (EMCS), nebūs jāslēdz rakstveida līgums.

Ņemot vērā, ka EMCS ir viena no Valsts ieņēmumu dienesta (VID) elektroniskās deklarēšanas sistēmām (EDS), bija nepieciešams saskaņot un noteikt vienotu nodokļu maksātāju reģistrācijas kārtību, iesniedzot dokumentus VID EDS.

Šobrīd, lai autentificētos EMCS, kārtība būs tāda pati, kā reģistrējoties VID EDS, proti, izmantojot vienotā valsts un pašvaldību pakalpojumu portāla www.latvija.lv sniegtos autentificēšanās pakalpojumus; izmantojot Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes izsniegto elektroniskās identifikācijas karti (eID); izmantojot valsts akciju sabiedrības “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” izsniegto elektroniskā paraksta viedkarti vai arī izmantojot VID izsniegto lietotājvārdu un paroli.

Saskaņā ar šobrīd VID rīcībā esošo informāciju EMCS izmanto aptuveni 240 komersantu, kurus pārstāv aptuveni 700 lietotāju.

Noteikumu projektu skatīt MK mājaslapā: http://www.mk.gov.lv/lv/mk/tap/?pid=40321518&mode=mk&date=2014-08-12

 

Informācijas sagatavotājs:
Maija Straupmane
Komunikācijas nodaļas vadītāja vietniece
Tālr.: 67083938, Maija.Straupmane@fm.gov.lv

Dalīties