16.11.2018
Valsts kanceleja

Ar projektu “Mosties!” Valsts kanceleja pauž – Latvijā viss ir iespējams!

Aizsākot valsts svētku svinības, 16. novembrī, tika atklāts Ministru kabineta ēkas izgaismošanas projekts “Mosties!”, kas tapis sadarbībā ar projektu “MESA”. Četras dienas, starojot uz valdības nama, tas atgādinās – Latvijā viss ir iespējams!

“Latvijas simtgade patiesībā ir tikai svinīgs mirklis bezgalīgajā vēstures skrējienā. Brīdis, kad mēs izvērtējam visu to, ko ir paveikušas iepriekšējās paaudzes, un mēģinām atrast savu vietu mūsu kopīgajā Latvijā. Es gribu, lai mēs visi prastu novērtēt to, ko Latvija sasniegusi. Un tas nav maz. Šodien tā ir liela drosme lepoties ar savu valsti, ar savu Latviju. Mēs to varam. Saules mūžu Latvijai!” uzrunājot klātesošos, pauda Ministru prezidents Māris Kučinskis.

Valsts kanceleja piedalās festivālā “Staro Rīga” kopš 2011. gada, īstenojot nu jau astoņus gan pēc satura, gan izpildījuma dažādus projektus. Līdz šim ar video stāstu starpniecību ir paustas demokrātiskas valsts vērtības, iedzīvotājos stiprināta valstiskuma apziņa un veicināta sabiedrības līdzdalība. Šogad, īstenojot projektu “Mosties!”, Valsts kanceleja spērusi drosmīgu soli, lai vēl tiešāk demonstrētu Latvijas tautas izdošanos un ilgmūžību.

“Projekts “Mosties!” atgādina par to, ka mums Latvijā nekā netrūkst. Nereti mēs aizmirstam novērtēt Latvijas seno vēsturi, kas gadsimtu gaitā ir izveidojusi mūsu tautu sīkstu, mērķtiecīgu un drosmīgu. Ikdienas steigā mēs aizmirstam priecāties par brīnišķīgo dabu un tās veltēm. Pateicoties plašajām iespējām, ko mums dod Latvija, mēs šeit pat, nedodoties prom pasaulē, varam iegūt kvalitatīvu izglītību, baudīt augsta līmeņa kultūru, apbrīnot zinātniskus sasniegumus, radošumu un inovācijas. Ja mums ir sapņi un drosme tos īstenot, Latvijā viss kļūst iespējams! Jau līdz šim mēs esam spējuši iemācīt lidot Tomam Krūzam Aerodium radītā vēja tunelī, veikt pasaulē pirmo izpletņlēcienu no Aerones veidota drona, ražot Groglass “neredzamo stiklu” mākslas darbiem, elektronikas ekrāniem un arhitektūras risinājumiem visā pasaulē,” uzsvēra Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Lai uzrunātu plašāku auditoriju un parādītu iedzīvotājiem, ka uzdrīkstēšanās ir latviešu panākumu atslēga, Valsts kanceleja nolēma projektā iesaistīt Latvijā populāro hiphopa kultūras mākslinieku Gati Irbi. Skaņas un gaismas instalācijas “Mosties!” pamatā ir projekta “MESA” dziesma “Mieram Tuvu”.

“Man ir ļoti liels gods piedalīties gaismas festivālā “Staro Rīga”, kas katru novembri parāda Rīgu īpašā un citādā gaismā. Priecājos, ka mums ir šāds pasākums, kam par godu ģimenes vairākās paaudzēs var sanākt kopā un apbrīnot katru no šiem gaismas objektiem. Mēs ar komandu jūtamies ļoti gandarīti par to, ka mūsu dziesma “Mieram Tuvu” ir uzrunājusi Valsts kanceleju, un tā, neraugoties uz specifisko dziesmas žanru, nebaidījās un bija gatava to atskaņot īpašā veidā veselas četras dienas pēc kārtas uz mūsu tautai nozīmīga nama – valdības mājas. Ar dziesmu “Mieram Tuvu” vēlos pateikt, ka mēs aizmirstam ikdienā novērtēt mūsu skaisto Latviju, kurā visa kā ir gana. Latvija esam mēs visi, un tā mums ir jāciena un jāgodā ik dienu,” uzrunājot iedzīvotājus, novēlēja Gatis Irbe no projekta “MESA”.

Aicinām ikvienu rīdzinieku un pilsētas viesi gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā atnākt līdz Ministru kabinetam Brīvības bulvārī 36 un noklausīties projektu “Mosties!”. Tas tiks atskaņots četras dienas, no 16. līdz 19. novembrim, katru dienu no plkst. 17.00 līdz 23.00.

Jau vienpadsmito gadu gaismas festivāls “Staro Rīga” izgaismo galvaspilsētu, sveicot Latviju dzimšanas dienā. “Staro Rīga” laikā pilsētvidē aplūkojami unikāli gaismas mākslas objekti. Uz namu fasādēm, pilsētas laukumos un skvēros var apskatīt dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus un gaismu izrādes, rosinot ieraudzīt pazīstamas Rīgas pilsētas vietas jaunā gaismā. Šogad gaismas festivāls “Staro Rīga” notiek no 16. līdz 19. novembrim, un tā tēma ir “Augšām cēlās gaismas pils”. Festivālu atbalsta Kultūras ministrija un Rīgas dome, organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

16.11.2018. MK Staro

 

Justīne Deičmane
Valsts kanceleja
Komunikācijas departaments
Vadītāja vietniece
Tālrunis: 67082828, 26186068
Dalīties