02.12.2019
Valsts kanceleja

Atvērtās pārvaldības partnerības augsta līmeņa vizīte Latvijā

Latvijā šo trešdien, 4. decembrī, plkst. 15.30 notiks Atvērtās pārvaldības partnerības (Open Government Partnership, OGP) pārstāvju vizīte Latvijā, tostarp atvērtā lekcija “Demokrātijas atjaunošana – ceļojums apkārt pasaulei” Latvijas Universitātes Mazajā aulā. Lekciju vadīs Sandžejs Pradhans (Sanjay Pradhan), Atvērtās pārvaldības partnerības izpilddirektors.

Lekcijā tiks runāts par augošo OGP kustību, kura strādā pie demokrātisko procesu atjaunošanas. Pasākuma laikā S. Pradhans dalīsies arī ar OGP dalībvalstu aktīvistu un reformatoru drosmīgajiem pieredzes stāstiem pieredzes stāstiem par to, kā valstu pilsoņiem atkal tiek sniegta iespēja ietekmēt un pārraudzīt savu valdību. S. Pradhans apspriedīs mūsu kolektīvo nepieciešamību radīt pozitīvu globālu spēku demokrātijas atjaunošanai un pretspēku autoritārisma pieaugumam. “Pēdējo gadu laikā uzbrukumi demokrātijai ir notikuši ne tikai ne tikai ietekmējot vēlēšanas vai veicot militārus apvērsumus. Tie sagaidāmi no vēlēšanu procesa ārpuses, no pilsoniskās līdzdalības un atsaucīgas pārvaldības vājināšanās. Notiek uzbrukumi aktīvistiem, žurnālistiem, medijiem un uzraudzības institūcijām,” apgalvo OGP pārstāvji. Lekcija notiks angļu valodā, un tās apmeklējums ir bez maksas. Pieteikšanās - ej.uz/ogp_lekcija

Šī vizīte ir daļa no OGP augsta līmeņa vizītes Baltijas valstīs. Pirms lekcijas Latvijas Universitātē S. Pradhans tiksies ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu, lai pārrunātu Latvijas atvērtās pārvaldības jautājumus, lobēšanas darbību caurskatāmību, publisko iepirkumu un uzņēmumu īpašumtiesības, kā arī digitālās iespējas sabiedrības iesaistes uzlabošanai. 
Sanāksmju laikā lēmumu pieņēmēji un pilsoniskās sabiedrības partneri – Valsts kanceleja, Ārlietu ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, Tieslietu ministrija, Finanšu ministrija, Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs, Providus, ManaBalss, Delna – diskutēs ar OGP pārstāvjiem par to, kā tās kopdarbības modelis var palīdzēt īstenot reformas Latvijā.
 

Par Sandžeju Pradhanu
S. Pradhans ir atzīts pasaules līmeņa eksperts atvērtās pārvaldības un pretkorupcijas jautājumos, uzstājies lielākajos pasaules forumos, tai skaitā TED Pasaules Konferencē, ANO Ģenerālasamblejā, Eiropas Parlamentā, BBC debatēs un citur.

Par Atvērtās pārvaldības partnerību
Atvērtās pārvaldības partnerība ir starptautiska iniciatīva, kuras mērķis ir veicināt atklātību, atbildību, godprātību un sabiedrības līdzdalību. No 2016. gada Latvijas nacionālā kontaktpunkta funkcijas īsteno Valsts kanceleja. Kopš pievienošanās OGP 2011. gadā Latvija ir apņēmusies uzlabot valdības atvērtību un veicināt sabiedrības iesaisti. Ievērojamas iniciatīvas ir trauksmes cēlēju aizsardzība, valsts uzņēmumu caurskatāmības uzlabošana un atvērtu platformu izveidošana informācijas pieejamībai.

Iespēja medijiem
4. decembrī pēc publiskās lekcijas Latvijas Universitātes Mazajā aulā Raiņa bulvārī 19  Pradhana kungs būs pieejams žurnālistu intervijām. Lūdzu, sazinieties ar mums, ja vēlaties ieplānot interviju: 

Ieva Gedzuna
Valsts kancelejas
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr.: 67082912
E-pasts: ieva.gedzuna@mk.gov.lv 

Dalīties