09.06.2014
Finanšu ministrija

Ierobežos piekļuvi Latvijā nelicencētām interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta mājaslapām

Pirmdien, 9. jūnijā, Ministru kabineta sēdē tika izskatīti un atbalstīti Finanšu ministrijas (FM) sagatavotie noteikumi, kas paredz ierobežot piekļuvi Latvijā nelicencētām interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta mājaslapām.

“Latvijā šobrīd ir brīvi pieejama iespēja interaktīvi spēlēt Latvijā nelicencētas azartspēles, kas ir acīmredzama ēnu ekonomikas sastāvdaļa. Jaunā kārtība samazinās cilvēku skaitu, kuri varētu kļūt atkarīgi no Latvijā nelicencētām azartspēlēm. Tāpat palielināsies Latvijā licencēto un uzraudzīto azartspēļu organizāciju skaits,” norāda Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Noteikumi paredz kārtību, kādā Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija sagatavo un nosūta augstākā līmeņa domēna „.lv” reģistra turētājam un elektronisko sakaru komersantam lēmumu par to, ka ierobežojama piekļuve Latvijā nelicencēta interaktīvo azartspēļu organizētāja interneta mājaslapai. Augstākā līmeņa domēna “.lv” reģistra turētāji un elektronisko sakaru komersanti nodrošinās Latvijā nelicencēto interaktīvo azartspēļu organizētāju interneta mājaslapu bloķēšanas tehnisko izpildi.

Līdz ar jaunās kārtības stāšanos spēkā Latvijā nelicencētiem interaktīvo azartspēļu organizētājiem, kuru interneta mājaslapas tiks bloķētas, lai turpinātu sniegt pakalpojumu Latvijā, azartspēļu organizētājiem būs nepieciešams saņemt licenci Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijā.

Pašreizējā situācijā Latvijā personām ir iespējams piekļūt tādu interaktīvo azartspēļu organizētāju mājaslapām internetā, kuri nav saņēmuši Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas licenci.

Noteikumu projektu skatīt MK mājaslapā.

Informācijas sagatavotājs:
Ieva Pužule
Komunikācijas nodaļas vecākā referente
Tālr.: 67095405, Ieva.Puzule@fm.gov.lv 

Dalīties