16.09.2014
Izglītības un zinātnes ministrija

IZM nodrošinās 600 000 eiro Eiropas čempionāta basketbolā grupu turnīra rīkošanai Latvijā nākamgad

Valdība otrdien, 16.septembī, lēma no Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta piešķirt 600 000 eiro Latvijas Basketbola savienībai, lai tā varētu segt ar 2015.gada Eiropas čempionāta basketbolā grupu turnīra rīkošanu Latvijā saistītā licences maksājuma pirmo daļu.

Šā gada 8.septembrī Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļa pieņēma lēmumu par čempionāta sarīkošanu Latvijā. Līdz ar to ir nepieciešams steidzami pārskaitīt 600 000 eiro Latvijas Basketbola savienībai. Neizpildot saistības un nenodrošinot līdzekļu pārskaitīšanu Starptautiskajai Basketbola federācijai noteiktajā termiņā, Eiropas čempionāta rīkošanas tiesības Latvijas Basketbola savienībai var tikt atņemtas.

Čempionāta organizēšana Latvijā ir valstiski īpaši nozīmīgs pasākums. Eiropas čempionāta finālturnīrs basketbolā vīriešiem ir otrs lielākais sporta pasākums Eiropā un 2015.gadā tas būs viens no galvenajiem sporta notikumiem ne tikai Eiropā, bet arī pasaulē. 

Lai nodrošinātu licences maksājuma pirmo daļu, ministrija veiks apropriācijas pārdali savā budžetā, pārdalot finansējumu no dotācijas privātajām mācību iestādēm uz dotāciju nacionālās nozīmes starptautisku sporta pasākumu organizēšanai Latvijā.

 

 

Laura Zaharova
Izglītības un zinātnes ministrijas
Komunikācijas un dokumentu pārvaldības nodaļas
vecākā konsultante sabiedrisko attiecību jautājumos
prese@izm.gov.lv
67047893, 26689592
www.izm.gov.lv

Dalīties