30.08.2013
Valsts kanceleja

Izveido augsta līmeņa ekspertu darba grupu KNAB pārvaldības un efektivitātes uzlabošanai

Piektdien, 30.augustā Ministru prezidents izveidojis augsta līmeņa ekspertu darba grupu Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbības efektivitātes uzlabošanai ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera vadībā.

Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane uzsver būtisko nozīmi, kāda darba grupas ietvaros ir valsts pārvaldes un tiesībsargājošo iestāžu sadarbībai, lai rastu risinājumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja labākai pārvaldībai. „Tas, ka ilgākā laika posmā atkārtojas līdzīga problemātika, liecina par sistēmiska rakstura nepilnībām, kuras atrisināt iespējams tikai valsts pārvaldes un tiesībsargājošo iestāžu ciešā sadarbībā visaugstākajā līmenī”, min E.Dreimane.

„Sabiedrība par atklātību – Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika uzsver, ka ekspertu darba rezultātā KNAB pārvaldes mehānismiem ir jākļūst sabiedrībai saprotamiem un pārskatāmiem. „Labai pārvaldībai biroja iekšienē jābūt par pamatu cīņai pret korupciju, un mēs esam gatavi nākt ar saviem priekšlikumiem”, min I.Voika.

Darba grupas uzdevums būs izvērtēt KNAB biroja darbību regulējošās tiesību normas un sagatavot priekšlikumus nepieciešamo pasākumu kopumam biroja darbības efektivitātes uzlabošanai.

Darba grupā strādās Valsts kancelejas direktore Elita Dreimane, Satversmes aizsardzības biroja priekšnieks Jānis Maizītis, Drošības policijas priekšnieks Jānis Reiniks, Tieslietu ministrijas valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, biedrības „Sabiedriskās politikas centrs Providus” pētnieks Valts Kalniņš un biedrības „Sabiedrība par atklātību – Delna” padomes priekšsēdētāja Inese Voika. Darba grupas sekretariāta funkcijas nodrošinās Valsts kanceleja.

 

 

Laine Kučinska
Direktora vietniece valsts pārvaldes
Komunikācijas jautājumos,
Komunikācijas departamenta vadītāja
Tālr. 67082905, mob. 29457329
E-pasts: laine.kucinska@mk.gov.lv

Dalīties