17.12.2019
Ministru prezidents

Kariņš: Latvijas ārpolitikas prioritāte 2020. gadā – jaunu investīciju piesaiste

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, šodien, 17. decembrī, uzrunājot Latvijas vēstniekus ikgadējā sanāksmē, uzsvēra, ka Latvijas valdības galvenā ārpolitikas prioritāte ir jaunu investīciju piesaiste, īpaši no rietumu valstīm.

Ministru prezidents uzrunā Latvijas vēstniekiem pauda, ka līdz ar jaunā Latvijas Bankas prezidenta Mārtiņa Kazāka ievēlēšanu amatā ir noslēdzies finanšu sektora uzraudzības “kapitālais remonts”, kas bija gada sākumā apstiprinātās valdības nulltā prioritāte. Gada garumā ir īstenotas vērienīgas un sekmīgas reformas, gan pieņemot grozījumus virknē likumu, gan nomainot Finanšu un kapitāla tirgus komisijas un Latvijas Bankas vadību. 

“Līdz ar valdības uzsāktajām reformām veselībā, izglītībā un pašvaldību administratīvajā iedalījumā esam ielikuši stingrus pamatus būtiskiem uzņēmējdarbības vides uzlabojumiem ilgtermiņā. 2020. gadā mums ir jākoncentrējas uz jaunu investīciju piesaisti Latvijas tautsaimniecības attīstībai, īpaši no mūsu partneriem rietumu valstīs,” uzsvēra K. Kariņš.

Tāpat Ministru prezidents uzsvēra, ka Eiropas Savienības īstenotā klimata politika ir Latvijas iespēja jaunu investīciju piesaistē, kas jāizmanto. “Eiropas Savienībai ir ambiciozi mērķi klimata jomā un tā īstenošanai jābūt atbilstošam finansējumam. Valdības līmenī mēs iestāsimies par adekvātām investīcijām no Eiropas Savienības Kohēzijas un lauksaimniecības fondiem, diskutējot par nākamo Eiropas Savienības daudzgadu budžetu. Vienlaikus sagaidu vēstniecību aktīvu darbu privātu investīciju piesaistē ambicioziem un uz nākotni orientētiem projektiem klimata politikas jomā,” pauda K. Kariņš.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties