03.11.2014
Valsts kanceleja

Konferencē izvērtēs Eiropas Sociālā fonda līdzekļu ieguldījumu Baltijas valstīs

Trešdien, 12. novembrī, konference „Eiropas Sociālais fonds – Tev!” pulcēs nevalstisko organizāciju, pašvaldību un valsts iestāžu pārstāvjus, lai izvērtētu Eiropas Sociālā fonda (ESF) ieguldījumu cilvēkresursu attīstībā.

„Kur tika ieguldīti gandrīz 13 miljoni eiro? Vai valsts pārvalde ir kļuvusi efektīvāka? Vai nevalstiskās organizācijas ir kļuvušas stiprākas un aktīvākas līdzdarbojoties lēmumu pieņemšanā? Vai tām ir izdevies radīt jaunus, noderīgus pakalpojumus? Vai valsts un pašvaldību pakalpojumi ir kļuvuši ērtāki? Un kas notiks tālāk jaunajā ES fondu plānošanas periodā?”: tie ir jautājumi, uz kuriem tiks meklētas atbildes konferences laikā.

Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta vadītājs Haralds Beitelis norāda: „Ieguldījumi cilvēkos lielākoties ir grūti pamanāmi un novērtējami. Tie nav salaboti ceļi, izremontētas skolas vai slimnīcas, ūdens attīrīšanas iekārtas, kur rezultāts ir redzams. Zinošāki cilvēki, pilnveidoti pārvaldes procesi, samazināti administratīvie šķēršļi – ir lietas, kuru atdevi reizēm var just tikai pēc gadiem un ne vienmēr var novērtēt atrauti no citām norisēm valstī. Tāpēc nozīmīgi ir šāda veida pasākumos izvērtēt rezultātus, lai gūtu plašāku skatījumu uz sasniegto.”

Pasākumā piedalīsies nozares eksperti, NVO pārstāvji, uzņēmēji un valsts pārvaldes iestāžu pārstāvji, kā arī citi interesenti. Konference dos iespēju izvērtēt sasniegumus ne tikai Latvijā, bet arī Lietuvā un Igaunijā, jo savā pieredzē ir aicināti dalīties arī pārējo Baltijas valstu eksperti, kas atbildīgi par cilvēkresursu attīstības un valsts pārvaldes administratīvās kapacitātes stiprināšanas pasākumu īstenošanu un uzraudzību, izmantojot ES fondu finansējuma atbalstu.

Konference notiks 2014. gada 12. novembrī (9:00 – 16:30), Konferenču centrā Citadele (Rīga, Republikas laukums 2A). Ar konferences programmu var iepazīties šeit: http://ej.uz/vv11  Reģistrācija konferencei līdz 7. novembrim Ministru kabineta mājaslapā.

Pasākumu varēs vērot arī tiešraidē portālā www.delfi.lv

Mediju iespējas: TV un foto iespēja konferences laikā, žurnālistu dalība pasākumā.

Konferences norises vietā būs apskatāma arī Valsts kancelejas pavasarī sagatavotā karikatūru izstāde, kurā ar vieglu smaidu atspoguļoti Valsts kancelejas un Sabiedrības integrācijas fonda administrēto ESF projektu sasniegumi – rezultāti un ieguvumi iedzīvotājiem. Karikatūru autors – Zemgus Zaharāns.

 

Informācijai
Valsts kanceleja un SIF 2007. – 2013. gada ES struktūrfondu plānošanas periodā uzraudzīja 279 ESF finansētu projektu ieviešanu gandrīz 13 miljonu eiro apmērā. Īstenoto projektu lokā ir tādi, kas stiprina nevalstisko organizāciju spējas piedalīties valsts un pašvaldību lēmumu pieņemšanā, projekti, kuru laikā radīti jauni pakalpojumi iedzīvotājiem, uzlabota pašvaldību sniegto pakalpojumu kvalitāte, tiek strādāts pie administratīvo šķēršļu mazināšanas uzņēmējdarbībā un citās jomās, tiek veicināta sadarbība starp darba devējiem un darba ņēmējiem. 

 

 

Plašāka informācija:
Baiba Jakovļeva,
Valsts kancelejas Eiropas Savienības struktūrfondu departamenta
konsultante-tehniskās palīdzības projekta vadītāja
tālr.: 67082914
e-pasts: Baiba.Jakovleva@mk.gov.lv

 


Informācija sagatavota pasākuma „Valsts kancelejas īstenoto Eiropas Sociālā fonda aktivitāšu publicitātes nodrošināšana” ietvaros. Pasākums tiek finansēts no Eiropas Sociālā fonda, Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Kohēzijas fonda tehniskās palīdzības projekta Nr. VSID/TP/CFLA/11/06/006 „Tehniskā palīdzība Valsts kancelejas darbības nodrošināšanai”.

 

Seko mums:
www.twitter.com/vk_esfprojekti
www.draugiem.lv/vk_esfprojekti
www.mk.gov.lv/content/projektu-rezultati-un-ieguvumi

Dalīties