07.07.2015
Satiksmes ministrija

Lidostas „Rīga” peļņas daļu novirzīs drošības procesu efektivitātes paaugstināšanai

Ministru kabineta (MK) sēdē 7.jūlijā izskatīts rīkojums „Par valstij dividendēs izmaksājamo valsts akciju sabiedrības „Starptautiskā lidosta „Rīga”” peļņas daļu par 2014.gadu”, kas paredz, ka lidostai nav jāmaksā valsts budžetā dividendes no tīrās peļņas par 2014.gadu.

Lidosta „Rīga” ir lielākais gaisa transporta infrastruktūras  uzņēmums Baltijā un ir šī reģiona galvenais gaisa satiksmes centrs, kas nodrošina regulārus starptautiskos pasažieru, kravas un pasta gaisa pārvadājumus uz Eiropas un citām pasaules valstu pilsētām.  Lai nodrošinātu Lidostas „Rīga”  konkurētspējas saglabāšanu un ilgtspējīgu attīstību, tai ir nepieciešamas vērienīgas investīcijas infrastruktūras modernizēšanā un attīstībā. Uzņēmuma  investīciju prioritātes tuvākajiem gadiem ir - pasažieru apkalpošanas infrastruktūras uzlabošana, drošības infrastruktūras modernizācija un attīstība, kā arī lidlauka infrastruktūras attīstības projekta realizācija.

Lidosta „Rīga” 2014.gadu ir noslēgusi ar 134 678 eiro peļņu, no minētās summas atbilstoši valdības noteikumiem valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa (90% no peļņas) sastāda 121 210 eiro.

Ņemot vērā uzsāktos lidostas projektus, peļņu būtu nepieciešams investēt drošības infrastruktūras modernizācijā un attīstībā. Ieguldījumi ar drošību saistītā infrastruktūrā un aprīkojumā ir ļoti būtiski drošības pasākumu īstenošanai un pasažieru, kravu pārvadājumu drošības standartu ievērošanai atbilstoši ES prasībām. 

Valdība lēma, ka valstij dividendēs izmaksājamā peļņas daļa tiks novirzīta lidostas drošības iekārtu iegādei drošības procesu efektivitātes paaugstināšanai un drošības standartu ievērošanai atbilstoši Eiropas Savienības prasībām.

 

Aivis Freidenfelds
Komunikācijas nodaļas vadītājs
Tālr.: 67028013
E-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

Dalīties