11.07.2017
Ministru Kabinets

Ministru kabineta preses sekretāra amatā apstiprināta Sabīne Spurķe

No pirmdienas, 10. jūlija, darbu Ministru kabineta preses sekretāra amatā uzsāk Sabīne Spurķe, kura izvēlēta atklāta konkursa kārtībā.

Pirms pievienošanās Ministru kabineta komandai S. Spurķe ar komunikācijas jautājumiem strādāja Latvijas Universitātes Komunikācijas un inovāciju departamentā, pildot preses sekretāra funkcijas, nodrošinot sabiedrisko attiecību aktivitāšu organizēšanu un sniedzot atbalstu Latvijas Universitātes rektoram komunikācijas jautājumos.

Vēl iepriekš vairākus gadus strādājusi arī Valsts kancelejā, nodrošinot atbalstu Ministru prezidentam komunikācijas jautājumos, tostarp starptautiskajā komunikācijā, kā arī līdzdarbojoties Austrumu partnerības Rīgas samita 2015 un Ziemeļu nākotnes foruma 2013 organizēšanā. Strādājusi pie laba servisa kustības iedzīvināšanas valsts pārvaldē, kā arī rīkojusi pirmo šīs iniciatīvās goda balvas pasniegšanas ceremoniju.

S. Spurķe ir ieguvusi maģistra grādu Rīgas Tehniskās universitātes Starptautisko ekonomisko attiecību specialitātē un bakalaura grādu komunikācijas zinātnē, studējot Latvijas Universitātē.

Konkursam kopumā pieteicās pieci pretendenti. Pēc iesniegto dokumentu pārbaudes uz nākamo vērtēšanas kārtu tika virzīti visi, taču viens tomēr savu dalību atsauca konkursa turpmākajā norisē. Pretendentiem bija jāizstrādā Ministru kabineta sēdē izskatāmo jautājumu komunikācijas plāns, jāpiedalās situācijas simulācijā un jāatbild uz konkursa komisijas pārstāvju jautājumiem. Konkursa komisijas sastāvā bija Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece Ilze Pavlova, Ministru prezidenta padomniece Eva Upīte un Personāla nodaļas konsultante Anita Balode.

Ministru kabineta preses sekretāra galvenie pienākumi ir komunikācijas stratēģijas gatavošana un realizācija par valdības un valsts pārvaldes darbu un pieņemtajiem lēmumiem, ministriju komunikācijas koordinēšana par valdības darba kārtības jautājumiem, valdības līmeņa komunikācijas kampaņu organizēšana par Latvijas un starptautiskajai sabiedrībai aktuāliem valdības lēmumiem un jautājumiem, žurnālistu darba organizēšana Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumos, kā arī līdzdalība Ministru kabineta un Ministru prezidenta pasākumu organizēšanā.

 

Ilze Pavlova

Komunikācijas departamenta vadītāja vietniece

Tālrunis: 67082828, 26533905

E-pasts: ilze.pavlova@mk.gov.lv

Dalīties