07.07.2015
Ministru prezidents

Ministru prezidente gandarīta par veiksmīgo sadarbību ar Eiropas Parlamentu Latvijas prezidentūras mērķu sasniegšanā

Otrdien, 7.jūlijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma uzstājās Eiropas Parlamenta (EP) plenārsēdē un sniedza izvērtējumu par Latvijas prezidentūru ES Padomē. 

Pēc plenārsēdes Ministru prezidente kopā ar EP priekšsēdētāju Martinu Šulcu preses konferencē uzsvēra prezidentūras mērķtiecīgumu, profesionalitāti, godīgumu un taisnīgumu. 

„Latvijas prezidentūra, kas uzklausa ikvienu viedokli, spēj panākt kopsaucēju un mērķtiecīgi virzīties uz rezultātu,” tā par kopējo darbu preses konferencē teica valdības vadītāja. „Es ļoti lepojos ar saviem profesionālajiem Latvijas cilvēkiem, kas to paveica,” norādīja L.Straujuma.

Ministru prezidente īpaši pateicās EP priekšsēdētājam Martinam Šulcam, visām politiskajām grupām, kas iesaistījās prezidentūras virzītajos jautājumos, kā arī Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram par sadarbību.

 L.Straujuma augstu novērtēja prezidentūras laikā sasniegtos mērķus: „Patiess prieks, ka kopā ar dažādu Eiropas sabiedrības grupu ievēlētiem pārstāvjiem esam varējuši apstiprināt ļoti būtiskus jautājumus - Stratēģiskais investīciju fonds, Telesakaru vienotais tirgus un ar to saistītais viesabonēšanas jautājums, Emisiju kvotu tirgus stabilitātes rezerve, direktīva par biodegvielām un netiešu zemes maiņu, Ceļojumu pakotnes direktīva un Dzelzceļa pakotne. Tāpat man ir patiess prieks, ka kopīgi spējām apstiprināt papildu makro-finansiālās palīdzības sniegšanu Ukrainai 1,8 miljardu eiro apmērā.”

 Viņa arī uzsvēra, ka kopā ar Parlamentu un Komisiju panākti vairāku jautājumu atrisinājumi, kas svarīgi iedzīvotāju ikdienai, tostarp vienošanās par viesabonēšanas piemaksu atcelšanu prezidentūras pēdējā darba dienā bija prezidentūras darba vainagojums.

Ministru prezidente arī izteica gandarījumu par EP atsaucību tā sauktās „iesaistītas Eiropas” dienaskārtībā, kas bija viena no trim Latvijas prezidentūras prioritātēm. „Austrumu partnerība bija viens no mūsu dienaskārtības akcentiem, un es novēlu, lai arī turpmākajās prezidentūrās Austrumu partnerības temats turpinātos, atspoguļojot ES stratēģiski nozīmīgu attiecību veidošanā,” norādīja L.Straujuma. 

 

Aiva Rozenberga
Ministru prezidentes preses sekretāre
Tālr.: 29462451
E-pasts: Aiva.Rozenberga@mk.gov.lv

Dalīties