05.06.2014
Valsts kanceleja

Ministru prezidente un Zolitūdes traģēdijā cietušie diskutē par atbildīguma stiprināšanu valsts un privātajā sektorā

Ceturtdien, 5. jūnijā, Ministru prezidente Laimdota Straujuma tikās ar Zolitūdes traģēdijā cietušo un nevalstisko organizāciju pārstāvjiem, lai izvērtētu valsts iestāžu paveikto un pārrunātu aktualitātes Zolitūdes traģēdijas izmeklēšanas procesā.

Ģenerālprokuratūra 30. maijā ir saņēmusi Valsts darba inspekcijas sagatavotu saskaņoto atzinumu un sāks tajā minēto faktu izvērtēšanu. Aktīvi turpina norisināties lietisko pierādījumu attīrīšana un ekspertīze traģēdijas notikumu vietā.

Cietušo pārstāvji tikšanās laikā atkārtoti aktualizēja jautājumu par cietušajiem sniegtās psiholoģiskās palīdzības kvalitāti. Labklājības ministrija tuvākajā laikā iepazīsies ar atsauksmēm par konkrētās psiholoģiskās palīdzības sniedzēja kvalifikāciju un rīkosies, lai nākotnē pacienti saņemtu augstas kvalitātes aprūpi.

Ekonomikas ministrija ir izstrādājusi grozījumus būvniecības likumā, kas paredz neatkarīgas būvuzraudzības iestādes veidošanu, nodrošinot būvdarbu kvalitātes kontroli. Spraigas diskusijas amatpersonu un cietušo pārstāvju starpā raisīja jautājums par atbildīgu rīcību no uzņēmuma administrācijas puses trauksmes laikā, tādēļ nākamajā tikšanās reizē plānots diskutēt par civilās aizsardzības sistēmas pilnveidošanu.

Tikšanās noslēgumā traģēdijā cietušo pārstāvji uzsvēra atbildības veicināšanu gan indivīdu, gan organizāciju līmenī, tajā skaitā finansiālo atbildību. Ministru prezidente L. Straujuma uzsvēra, ka Zolitūdes traģēdijai jānes nākotnes pārmaiņas, stiprinot nevis kontroles, bet atbildīgumu un kvalitāti gan valsts, gan privātajā sektorā.

Par sanāksmē pārrunāto plašāk audioierakstā.

Nākamā Ministru prezidentes L.Straujumas tikšanās ar Zolitūdes traģēdijā cietušajiem notiks augustā.

 

 

Zane Ozola
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālr. +371 20025206
E-pasts: zane.ozola@mk.gov.lv

Dalīties