09.07.2018
Ministru prezidents

Ministru prezidents tiekas ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas prezidentu

Ministru prezidents Māris Kučinskis pirmdien, 9. jūlijā, Rīgā tikās ar Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) prezidentu Sumu Čakrabarti (Suma Chakrabarti). Tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas un ERAB sadarbību, kā arī valstī notiekošos ekonomiskos procesus.

M. Kučinskis norādīja, ka Latvijas valdības galvenais mērķis ir nodrošināt valsts ekonomiskās izaugsmes ilgtspēju, risinot gan globālus izaicinājumus, gan arī nacionāla līmeņa jautājumus.

“Šobrīd mēs mainām fokusu uz zināšanās un tehnoloģijās balstītu ekonomiku. Viens no uzdevumiem – digitalizācija un datos balstīta izaugsme,” sacīja M. Kučinskis.

Tāpat tika norādīts, ka valdība turpina īstenot reformas izglītības un veselības jomās, uzlabot uzņēmējdarbības vidi un apkarot ēnu ekonomiku.

Uzmanība sarunas gaitā tika pievērsta energoefektivitātes jautājumiem. Ministru prezidents norādīja uz nepieciešamību īstenot dzīvojamo ēku energoefektivitātes projektus, vienlaikus norādot uz sarežģījumiem šajā jomā, ņemot vērā, ka lai šādu projektu realizētu, ir vajadzīga visu dzīvokļu īpašnieku piekrišana. Tāpat tika norādīts, ka līdz šim ievērojami lielāka aktivitāte ēku energoefektivitātes jomā ir bijusi no Latvijas reģioniem, bet ne galvaspilsētas Rīgas.

“Liels potenciāls saskatāms ERAB iesaistei tādās jomā, kā energoefektivitāte, energodrošība un inovācijas,” tā M. Kučinskis.

Abas puses bija vienisprātis, ka Latvijai un ERAB jāturpina sadarboties, it īpaši ekonomikas transformācijas un izglītības jomās. M. Kučinskis pauda gandarījumu par līdzšinējo sadarbību ar ERAB un palīdzību finanšu krīzes laikā. Viņš arī aicināja aktīvāk iesaistīties Latvijā, apliecinot vajadzību pēc ERAB klātbūtnes. ERAB ir bijis uzticams sadarbības partneris Latvijai, kopš neatkarības atjaunošanas 1991. gadā. Īpaši uzsverams ir bankas atbalsts pēdējās krīzes laikā, sniedzot atbalstu banku sektora restrukturizācijā.

09.07.2018. MK_ERB

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties