13.04.2017
Ministru prezidents

M.Kučinskis ar Ķīnas parlamenta spīkeri apspriež abu valstu sadarbības iespējas

Ministru prezidents Māris Kučinskis ceturtdien, 13.aprīlī, Rīgā tikās ar Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces Pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu (Zhang Dejiang).

Sarunas laikā Ministru prezidents uzsvēra, ka Latvija atbalsta Ķīnas „Vienas joslas viena ceļa” iniciatīvu un „3 jūru iniciatīvu”. Valsts ir gatava tajās iesaistīties, piedāvājot efektīvu, prognozējamu un drošu ražošanas, tirdzniecības un loģistikas platformu.

Latvija ir pirmā no Baltijas valstīm, kas ir parakstījusi visaptverošu memorandu par sadarbību  „Vienas joslas viena ceļa” ietvaros - tas ir pamats, lai virzītos uz priekšu konkrētos sadarbības projektos.

Tikšanās laikā amatpersonas apsprieda  abu valstu sadarbību, īpaši ekonomisko attiecību jomā. Abas puses bija vienisprātis, ka ir labs pamats ekonomisko sadarbību paplašināt īpaši uzsverot transporta un loģistikas jomu, kā arī Latvijas ostu stratēģiski izdevīgo atrašanās vietu.

Kā perspektīvākās jomas, kurās Latvijai un Ķīnai būtu iespējams sadarboties, Ministru prezidents minēja dzelzceļa projektu “Rail Baltica”, aviokompāniju “Air Baltic”, kā arī infrastruktūras attīstības iespējas Latvijas ostās un lidostā “Rīga”. Tāpat tika uzsvērtas iespējas sadarboties izglītības un zinātnes jomās.

Abas amatpersonas bija vienisprātis, ka veiksmīga attīstās tirdzniecība starp Latviju un Ķīnu un Latvijas produktiem ir lielas perspektīvas Ķīnas tirgū.   2016. gadā Latvijas preču eksports uz Ķīnu pieauga par 8,5%. Starp visiem Latvijas ārējās tirdzniecības partneriem Ķīna ierindojas 11. vietā.

Tāpat abas amatpersonas pauda interesi par Latvijas un Ķīnas sadarbību sporta jomā. M. Kučinskis aicināja Ķīnas pusi aktīvi izmantot Latvijas sporta infrastruktūru, gatavojoties nākamā gada ziemas olimpiskajām spēlēm Korejā un pēc tam spēlēm Pekinā , it īpaši tādos sporta veidos kā bobslejs, skeletons un kamaniņu sports.

Vizītes noslēgumā Dž. Dedzjans uzaicināja M. Kučinski apmeklēt Ķīnu.

 

Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

 

 

 

Ministru prezidents Māris Kučinskis tiekas ar Ķīnas Tautas pārstāvju sapulces Pastāvīgās komitejas priekšsēdētāju Džanu Dedzjanu
Dalīties