07.01.2020
Valsts kanceleja

Noskaidrots jaunais Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktors

Ir noslēdzies Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) direktora atlases konkurss, un konkursa komisija par uzvarētāju atzinusi Kasparu Rožkalnu. Konkursa uzvarētājs guvis arī ekonomikas ministra Ralfa Nemiro apstiprinājumu un amatā stāsies 20. janvārī.  

Kaspars Rožkalns no 2010. gadā ieņēmis mārketinga un pārdošanas vadītāja amatu uzņēmumā “Linearis”, savukārt no 2012. gada līdz 2015. gadam bijis uzņēmuma ģenerāldirektors. Paralēli ģenerāldirektora amata pienākumiem “Linearis” nākamais LIAA direktors guvis arī gadu ilgu pārdošanas kanālu vadītāja pieredzi uzņēmumā “MCB Finance Latvia” (2013-2014) un vadījis “Linearis” filiāli Ķīnā (2014-2015). 

2015. gadā Kaspars Rožkalns uzsācis darbu LIAA, kur sākotnēji bijis LIAA pārstāvniecības Ķīnā (Šanhajā un Ninbo) vadītājs, bet sākot no 2018. gada – arī pārstāvniecības vadītājs Vācijā. 

Jaunais LIAA direktors Latvijas Universitātē guvis bakalaura grādu reklāmas un mediju nozarē, savukārt biznesa augstskolā “Turība” saņēmis maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā. K. Rožkalns brīvi pārvalda angļu un krievu valodu, labi – vācu valodu. 

Atklātā konkursa gaitā K. Rožkalns, salīdzinot ar citiem pretendentiem, guva augstāko kopējo vērtējumu gan klātienes intervijā, gan vadības kompetenču novērtēšanā. Konkursa trešajā atlases kārtā K. Rožkalns ieguvis visaugstākos novērtējumus (ļoti labi un labi) visās piecās kompetencēs – stratēģiskais redzējums, attiecību veidošana un uzturēšana, darbinieku motivēšana un attīstīšana pārmaiņu vadīšana un komandas vadīšana.

Konkursa pretendentu vērtēšanas komisiju vadīja Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā bija: Ekonomikas ministra padomnieks Krists Bergans-Berģis, Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Edmunds Valantis, Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes locekle un Politikas daļas direktore Katrīna Zariņa un Valsts ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme. Pretendentu atlases procesā tika aicināti piedalīties arī neatkarīgi novērotāji – Ārvalstu Investoru padomes Latvijā (FICIL) valdes priekšsēdētāja vietnieks Ints Krasts un Latvijas jaunuzņēmumu asociācijas “Startin.lv” valdes loceklis Didzis Dejus. Konkursa komisija sadarbojās arī ar drošības iestādēm. 

Valsts pārvaldes iestāžu vadītāju centralizētā atlase: INFOGRAFIKA

 

Santa Jirgensone
Komunikācijas departamenta konsultante
Tālrunis: 67082922
E-pasts: santa.jirgensone@mk.gov.lv 

Dalīties