06.02.2019
Valsts kanceleja

NTSP sēdē sociālie partneri konceptuāli atbalsta valdības piedāvāto 2019. gada budžeta projektu

Trešdien, 6. februārī, notika pirmā Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēde pēc Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa vadītā Ministru kabineta apstiprināšanas Saeimā. 

NTSP sēdē finanšu ministrs Jānis Reirs ar Finanšu ministrijas speciālistiem iepazīstināja sociālos partnerus ar 2019. gada valsts budžeta veidošanas procesu. Finanšu ministrs informēja, ka 2019. gada budžets ir plānots kā tehnisks budžets un tajā netiks iekļautas jaunas politikas iniciatīvas – izdevumi tiks palielināti vienīgi, lai izpildītu Satversmes tiesas spriedumus un Saeimas pieņemtos lēmumus, kā arī Moneyval rekomendāciju ieviešanai.

Par jaunām politikas iniciatīvām varēs diskutēt 2020. gada budžeta projekta izstrādes laikā, ko paredzēts uzsākt drīz vien pēc 2019. gada valsts budžeta apstiprināšanas Saeimā – aprīlī.
NTSP sēdē darba devēju puses vadītājs, Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) prezidents Vitālijs Gavrilovs un arodbiedrību puses vadītājs, Latvijas Brīvo arodbiedrību (LBAS) priekšsēdētājs Egils Baldzēns pauda principiālu piekrišanu valdības piedāvātajam 2019. gada budžeta projektam.

Vienlaikus Ministru prezidents pauda gandarījumu par iespēju jau otrajā valdības darba nedēļā sanākt kopā Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēdē. 
“Valdības veidošanās procesā apmeklēju gan darba devējus, gan darba ņēmējus, un apliecināju, ka gadījumā, ja kļūšu par Ministru prezidentu, tad  manā vadībā valdība turpinās un stiprinās pastāvīga dialoga veidošanu ar sociāliem partneriem. Mums ir dažādas organizācijās, kas pārstāv visplašāko interešu spektru, bet šīs padomes sadarbības pamatā ir mērķis uzlabot darba vidi Latvijā, kas nāk par labu gan darba ņēmējiem, gan darba devējiem, gan visiem iedzīvotājiem kopumā.Valdība šobrīd uzsāk darbu pie rīcības plāna sagatavošanas. Aicinu sociālos partnerus aktīvi tajā piedalīties, lai nodrošinātu sabiedrības līdzdalību izsvērta un pārdomāta rīcības plāna izstrādē,” NTSP sēdē pauda K. Kariņš.

NTSP sēdē gan LDDK prezidents V. Gavrilovs, gan LBAS priekšsēdētājs E. Baldzēns apsveica Krišjāni Kariņu un ministrus ar jaunās valdības izveidi un pauda cerību uz sekmīgu sadarbību.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš vada Nacionālās Trīspusējās sadarbības padomes sēdi

Sandris Sabajevs,
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob.tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv 

Dalīties