11.02.2020
Satiksmes ministrija

Satiksmes ministrijas nolikumā iekļauj “Ventas ostu”

Otrdien, 11. februārī, Valdība atbalstīja grozījumus Satiksmes ministrijas (SM) nolikumā, kas nosaka, ka  SM būs valsts kapitāla daļu turētāja akciju sabiedrībā “Ventas osta”.

Pagājušā gada 18.decembrī Ministru kabinets izdeva rīkojumu par akciju sabiedrības “Ventas osta” (AS “Ventas osta”) dibināšanu un noteica, ka SM ir AS “Ventas osta” kapitāla daļu turētāja.  SM nolikums ir papildināts ar informāciju, ka SM ir valsts kapitāla daļu turētāja AS “Ventas osta”.

Ministrija ir valsts kapitāla daļu turētāja 14 kapitālsabiedrībās:  VSIA "Autotransporta direkcija", VAS "Ceļu satiksmes drošības direkcija", VAS  "Latvijas Valsts ceļi", VAS "Latvijas autoceļu uzturētājs",  VAS "Starptautiskā lidosta "Rīga"", VAS "Latvijas gaisa satiksme", VAS "Latvijas dzelzceļš", VAS "Latvijas Jūras administrācija", VAS "Latvijas valsts radio un televīzijas centrs", VAS "Latvijas Pasts", AS  “Pasažieru vilciens”, SIA  "Eiropas dzelzceļa līnijas", AS “Air Baltic Corporation” un AS “Ventas osta”.

SM ir vadošā valsts pārvaldes iestāde transporta un sakaru nozarēs. Transporta nozare ietver dzelzceļa, autosatiksmes, jūrniecības un aviācijas apakš­nozares, kā arī pasažieru pārvadājumu, tranzītpārvadājumu un bīstamo kravu pārvadājumu jomas. Autosatiksmes apakšnozare ietver autotransporta, autoceļu un ceļu satiksmes drošības jomas. Sakaru nozare ietver elektronisko sakaru (arī sakaru un datu pārraides kanālus valsts pārvaldes jomā) un pasta apakšnozares.

 

Informāciju sagatavoja:
Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028003,
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv

Dalīties