02.04.2019
Valsts kanceleja

Skolēn, piedalies radošajā izaicinājumā – videodarbu konkursā “Eiropa man ir...”!

Eiropas dienas gaidās Valsts kanceleja izsludina skolēnu videodarbu konkursu “Eiropa man ir...”. Skolēnu grupas līdz 29. aprīlim tiek aicinātas radīt video, atspoguļojot viņu izpratni par Eiropas Savienības sniegtajām iespējām tās dalībvalstu pilsoņiem. Konkursu organizē Valsts kanceleja sadarbībā ar Eiropas Parlamenta biroju Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

“Šogad valsts pārvaldes Atvērto durvju dienas norisināsies pavasarī, no 8. līdz 10. maijam. Tā kā 9. maijā tiek atzīmēta Eiropas diena, Atvērto durvju dienu laikā skolēniem parādīsim ne tikai valsts pārvaldes darba atbildīgās un aizraujošās šķautnes, bet arī izcelsim to, kā Eiropas Savienības sniegtās iespējas caurauž mūsu ikdienu un palīdz Latvijai attīstīties daudz straujāk. Organizējot radošo videodarbu konkursu, vēlamies veicināt skolēnu izpratni un zināšanas par Latviju kā atbildīgu Eiropas Savienības partneri,” uzsver Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis.

Konkurss norisināsies līdz 29. aprīlim, un tajā var piedalīties Latvijas Republikas izglītības iestāžu 8.–12. klašu skolēni. Par iesniegtajiem darbiem varēs balsot publiskajā balsojumā, veicot dalīšanos ar videoierakstu Facebook platformā. Uzvarētājs tiks paziņots 13. maijā, un pirmo trīs vietu ieguvējiem tiks dāvāta iespēja apmeklēt Eiropas Parlamentu Briselē ar līdzfinansējumu ceļa izdevumu segšanai. Turklāt komanda, kas iegūs 1. vietu, saņems arī 10 grāmatnīcas dāvanu kartes katru 50 EUR vērtībā. Plašāka informācija valsts pārvaldes Atvērto durvju dienu mājaslapā.

Šogad, 1. maijā, aprit 15 gadu, kopš Latvija pievienojusies Eiropas Savienībai. Latvijas bilance šajos 15 gados ir pozitīva: ieviests eiro, pārvarēta ekonomiskā krīze, piesaistītas nozīmīgas investīcijas. Savukārt iedzīvotāji novērtē ceļošanas un studiju iespējas, atbalstu uzņēmējdarbības attīstīšanai un ieguldījumu vides un dzīves kvalitātes uzlabošanā. To apstiprina arī Eirobarometra pētījuma dati – 75 % Latvijas iedzīvotāju jūtas piederīgi Eiropai.

 

 

Artis Ozoliņš
Komunikācijas departaments
Konsultants
Tālrunis: 67082912
E-pasts: Artis.Ozolins@mk.gov.lv

Dalīties