17.07.2014
Satiksmes ministrija

Turpmāk Latvijā nodarbinātiem trešo valstu pilsoņiem varētu izsniegt vadītāja kvalifikācijas kartes

Paredzēts, ka autovadītājiem no valstīm, kas nav Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis, lai strādātu autopārvadājumu uzņēmumā Latvijā, auto vadīšanas profesionālo iemaņu apliecināšanai tiks izsniegta vadītāja kvalifikācijas karte.

Tas nozīmē, ka šiem autovadītājiem pēc darba atļaujas saņemšanas vairs nebūtu jāmaina savas trešajās valstīs iegūtās vadītāja apliecības pret Latvijas vadītāja apliecībām. Tā vietā viņiem tiks izsniegts atsevišķs dokuments – kvalifikācijas karte, kas apliecinās viņu profesionālo kvalifikāciju. Paredzēts, ka tās maksimālais derīguma termiņš būs pieci gadi.

Tādējādi tiktu samazināts ar šo transportlīdzekļu vadītāju piesaistīšanu saistītais administratīvais slogs, kā arī atvieglota autopārvadājumu uzņēmumu darbība ārvalstīs. Pašlaik, lai kompensētu transportlīdzekļu vadītāju trūkumu kravu un pasažieru pārvadājumu nozarē, uzņēmumi arvien plašāk piesaista transportlīdzekļu vadītājus, kas nav ES pilsoņi. Turklāt, šie vadītāji pārsvarā veic pārvadājumus uz trešajām valstīm un bieži vien sastopas ar neizpratni no kontrolējošo institūciju puses attiecībā uz to, kāpēc viņiem, kā trešo valstu pilsoņiem, ir Latvijas vadītāja apliecība.

Jauno kārtību paredz Satiksmes ministrijas izstrādātie grozījumi noteikumos „Transportlīdzekļu vadītāja tiesību iegūšanas un atjaunošanas kārtība un vadītāja apliecības izsniegšanas, apmaiņas, atjaunošanas un iznīcināšanas kārtība”, ko ceturtdien, 17.jūlijā, izsludināja Valsts sekretāru sanāksmē. Par tiem vēl lems valdība.

Tāpat ir paredzēts uzlabot velosipēda vadītāja apliecības paraugu, jo pašreizējais velosipēda vadītāja apliecības paraugs ir novecojis un šo apliecību izgatavošana ir darbietilpīga. Arī turpmāk VAS „Ceļu satiksmes drošības direkcija” šo apliecību izsniegs bez maksas.

Ilze Svikliņa
Satiksmes ministrijas sabiedrisko attiecību speciāliste
Tālrunis: 67028370, e-pasts: ilze.sviklina@sam.gov.lv 

Dalīties