07.08.2017
Valsts kanceleja

Ministru prezidenta birojā darbu sāk ārštata padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos

Ministru prezidenta Māra Kučinska birojā pirmdien, 7. augustā, darbu sāk ārštata padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos Guna Šnore.

Viņas uzdevumos ietilps atbalsta sniegšana valsts pārvaldes institūcijām komunikācijas koordinēšanā un plānošanā, lai valdības pieņemtie lēmumi un politika būtu saprotama visiem Latvijas iedzīvotājiem.

Lēmums pievērst uzmanību stratēģiskās komunikācijas jautājumiem valdības līmenī tika pieņemts 2014. gadā. Līdzīgi kā citās Eiropas valstīs, arī Latvijas valsts pārvaldē stratēģiskās komunikācijas kapacitāte tiek veicināta ar mērķi, lai mūsdienu komunikāciju laikmetā palīdzētu iedzīvotājiem kvalitatīvi un efektīvi saņemt viņiem nepieciešamo informāciju un būt informētiem par valsts institūciju darbu.

G. Šnore šim amatam izvēlēta, ņemot vērā viņas pieredzi stratēģiskās komunikācijas jautājumos un plaša mēroga komunikācijas projektu koordinēšanā. Viņa strādājusi NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centrā, pirms tam 11 gadus strādājusi NATO galvenajā mītnē Briselē, no kuriem pēdējos sešus gadus NATO Starptautiskā sekretariāta Publiskās diplomātikas departamentā vadījusi komunikācijas projektus par aizsardzības spējām un kolektīvo drošību.

Bakalaura grādu sociālajās zinātnēs G. Šnore ieguvusi 2004. gadā Rīgas Stradiņa Universitātē. Maģistra grāds attīstības politikā 2009. gadā iegūts Briseles Stratēģisko un Eiropas Pētījumu Institūtā. G. Šnore pārvalda latviešu, angļu, franču, vācu, krievu un itāļu valodas.

Informāciju sagatavoja:
Andrejs Vaivars
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālrunis: 29228678
E-pasts: Andrejs.Vaivars@mk.gov.lv

Dalīties