12.03.2019
Satiksmes ministrija

Valdība precizē speciālo radiolīdzekļu izmantošanas kārtību pasākumos ar paaugstinātu drošību

Lai precizētu kārtību, kā pasākumos, kuros tiek izmantoti speciālie radiolīdzekļi paaugstinātas drošības nodrošināšanai, rīkojas valsts drošības iestādes (Satversmes aizsardzības birojs, Militārās izlūkošanas un drošības dienests, Valsts drošības dienests), otrdien, 12. martā, valdība izskatīja grozījumus noteikumos par speciālo radiolīdzekļu izmantošanas kārtību.

Noteikumu projekts papildina iestāžu, kurām atļauta īslaicīga speciālo radiolīdzekļu lietošana, sarakstu ar jaunu iestādi - Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija.

Grozījumi nepieciešami, lai pēc iespējas novērstu speciālo radiolīdzekļu radītos traucējumus publiskajos elektroniskajos sakaru tīklos. 

Pirms speciālā radiolīdzekļa izmantošanas valsts drošības iestādes un Nacionālo bruņoto spēku Militārā policija izvērtēs pasākuma norises nodrošināšanai nepieciešamo speciālā radiolīdzekļa izmantošanas laiku un izvietojumu pasākuma norises vietā, kā arī nepieciešamos speciālā radiolīdzekļa tehniskos parametrus (frekvenču josla, signāla jaudas līmenis). 

Tiek arī precizēta norma par īslaicīgo speciālo radiolīdzekļu izmantošanu, nosakot lietošanas termiņu līdz trim diennaktīm.

Vienlaikus tiek aktualizētas tehniskās prasības pastāvīgai speciālo radiolīdzekļu darbībai un precizēti mērvienību termini. Tāpat iecerēts, ka par pastāvīgu speciālo radiolīdzekļu izmantošanu VAS “Elektroniskie sakari” rakstiski informēs konkrētās frekvenču joslās strādājošos publisko elektronisko sakaru tīklu operatorus, norādot speciālā radiolīdzekļa izmantošanas vietu un atļautās frekvenču joslas.

Ar Ministru kabineta noteikumu projektu var iepazīties šeit.

 

Satiksmes ministrijas
Komunikācijas nodaļa
Iveta Kancēna
Tālr.: 67028003
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv 

Dalīties