16.07.2020
Ministru prezidents

Kariņš ar jauno ģenerālprokuroru vienojas par sadarbību tiesiskuma stiprināšanā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 16. jūlijā, iepazīšanās tikšanās laikā ar jauno ģenerālprokuroru Juri Stukānu pārrunāja tiesu sistēmai aktuālos jautājumus un ģenerālprokurora prioritātes, stājoties amatā. Sarunas gaitā Ministru prezidents apliecināja, ka valdība sadarbosies ar ģenerālprokuroru, lai stiprinātu tiesiskumu valstī.

“Ar ģenerālprokuroru pārrunājām tiesu sistēmu kopumā, sākot no izmeklēšanas un beidzot ar iznākumu pēc lietas iztiesāšanas, un kas būtu darāms, lai to paātrinātu. Sarunā apliecināju valdības gatavību sadarboties un gadījumā, ja ģenerālprokurors redzēs, ka ir nepieciešami uzlabojumi tiesiskuma stiprināšanai un valdība var iesaistīties, es iesaistīšos, lai atbalstītu ģenerālprokuroru. Esmu pārliecināts, ka mūsu sadarbība būs laba un rezultatīva,” pauda K. Kariņš, piebilstot, ka kopumā ir gandarīts, ka pēdējā gada laikā virknē nozīmīgu valsts amatu – Finanšu un kapitāla tirgus komisijas priekšsēdētāja, Latvijas Bankas prezidenta, Augstākās tiesas priekšsēdētāja un ģenerālprokurora amatos -  ir stājušies augsti kvalificēti profesionāļi, kas ir motivēti un ar redzējumu par nepieciešamiem uzlabojumiem savā darbības jomā.

Ģenerālprokurors Juris Stukāns pēc tikšanās pauda gandarījumu par valdības vadītāja pausto atbalstu un izpratni tiesiskuma stiprināšanas jomā, jo tā būs nepieciešama, īstenojot iecerētās reformas.

 

Foto:

16.07.2020. Ministru prezidents Krišjānis Kariņš tiekas ar ģenerālprokuroru Juri Stukānu

 

 

 

 

 

Sandris Sabajevs

Ministru prezidenta preses sekretārs

Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726

E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

 

Dalīties