Informācijas sistēmas izstrādes vispārējais mērķis ir uzlabot bērna individuālām vajadzībām nepieciešamo veselības aprūpes un agrīnās intervences pakalpojumu, kā arī atbalsta pasākumu izglītības vidē plānošanu, pieejamību un nodrošināšanas uzraudzību, lai sekmētu bērnu izredzes dzīvē – gan pozitīvu attīstību, gan pilnvērtīgu integrāciju sabiedrībā.

Iepirkuma rezultātā 2024. gada nogalē tika parakstīts trīspusējs līgums starp Valsts kanceleju, Valsts digitālās attīstības aģentūru un SIA “Visma Consulting” par informācijas sistēmas izstrādi, ieviešanu, uzturēšanu un izmaiņu pieprasījumu izstrādi periodā līdz 2029. gada decembrim. Sistēmas izstrādes 1. posma darbus plānots pabeigt līdz 2026. gada jūnijam un šajā periodā paredzēta sistēmas pamatfunkcionalitātes un pamata integrāciju izstrāde, saskarņu veidošana ar publiskā sektora rīcībā esošajām informācijas sistēmām un reģistriem, lai ieviestu BAASIK un saistībā ar to izstrādātu digitālu vidi bērnu profilaktiskās apskates gaitā ģimenes ārstu praksēs iegūto datu ievadei, uzkrāšanai un analīzei..

Lai iepazītos ar bērnu agrīnās attīstības skrīninga instrumentu komplektu (turpmāk – BAASIK), saprastu, kāda veida mērījumi tajā ir iekļauti, kāds ir skrīninga īstenošanas algoritms un vispārīgie principi, kā arī lai iepazītos ar digitālo rīku, kas tika izmantots instrumenta standartizācijas un validācijas pētījumam, tostarp, izvērtētu, vai un kā saprogrammēto instrumentu var 'pārnest' uz izstrādājamo informācijas sistēmu, 23.janvārī līguma pušu pārstāvjiem tika organizēta klātienes tikšanās ar Latvijas Universitātes Izglītības un psiholoģijas fakultātes profesori Malgožatu Raščevsku un e-BAASIK prototipa programmētāju Mārtiņu Zurkovu.

Sanāksmes laikā profesore M.Raščevska iepazīstināja klātesošos ar BAASIK izmantošanas mērķi un demonstrēja e-BAASIK prototipu. Puses apmainījās ar jautājumiem un atbildēm. Noslēgumā dalībnieki vienojās par nosacījumiem un turpmākajiem soļiem prototipa pārnešanai darbam Vienotās risku analīzes un vadības informācijas sistēmas bērnu attīstības vajadzību atbalstam izstrādei.

ES un NAP logo