29.10.2020
Ministru prezidents

Kariņš ar PVO Latvijas vadītāju pārrunā Covid-19 pandēmijas izplatības ierobežošanu

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ceturtdien, 29. oktobrī, tikās ar Pasaules Veselības organizācijas Latvijas pārstāvniecības vadītāju Uldi Mitenbergu attālinātā režīmā.

Tikšanās laikā Pasaules Veselības organizācijas (PVO) Latvijas pārstāvniecības vadītājs iepazīstināja ar PVO vērtējumu par aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību pasaulē un Eiropā citu valstu un reģionu pieredzi, kā arī PVO rekomendācijām izplatības ierobežošanai. U.Mitenbergs uzsvēra, ka PVO iesaka epidemioloģiskās drošības pasākumus ieviest pakāpeniski, mērķēti un uz noteiktu laiku, bet būtisks nosacījums šo pasākumu efektīvai īstenošanai ir sabiedrības līdzdalība.

Ministru prezidents un PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs bija vienisprātis, ka sejas masku lietošana sabiedriskās vietās ir efektīvs līdzeklis vīrusa izplatības ierobežošanai, īpaši, ja tās lieto sabiedrības lielākais vairākums. Vienlaikus U.Mitenbergs uzsvēra, ka, lietojot sejas masku, ir būtiski ievērot pārējos drošības pasākumus – fiziskās distances ievērošanu un roku mazgāšanu, dezinficēšanu.

K.Kariņš ar PVO Latvijas pārstāvniecības vadītāju pārrunāja arī Covid-19 vakcīnu un zāļu izstrādes gaitu, tostarp kā mainīsies epidemioloģiskā situācija saistībā ar Covid-19 izplatību, kad vakcīnas kļūs pieejamas.

Ministru prezidents un PVO Latvijas pārstāvniecības vadītājs vienojās tikties arī turpmāk, lai pārrunātu aktuālo situāciju saistībā ar Covid-19 izplatību un tā ierobežošanu, kā arī citas aktualitātes veselības aprūpes jomā.

 

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tel.: 67082865, mob. tel.: 22087726
E-pasts: Sandris.Sabajevs@mk.gov.lv

Dalīties