15.05.2019
Ministru Kabinets

Kariņš: Latvijai un Igaunijai ir būtiski īstenot kopīgus reģionālos projektus enerģētikas un transporta jomā

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš, šodien tiekoties ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu (Jüri Ratas), uzsvēra, ka starp abām valstīm valda ļoti labas un draudzīgas divpusējas attiecības. Latvijai un Igaunijai ir būtiski īstenot reģionālos projektus enerģētikas un transporta jomā.

“Tiekoties ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu, apsveicu viņu ar atkārtotu apstiprināšanu amatā. Pārrunājām divpusējās attiecības un sadarbību reģionālos projektos enerģētikas un transporta jomā. Bijām vienisprātis, ka ir svarīgi īstenot uzsāktos projektus, tostarp Rail Baltica, Baltijas valstu elektrotīklu sinhronizāciju un vienota gāzes tirgus izveidi,” uzsvēra K. Kariņš.

Tikšanās laikā abu valstu valdību vadītāji pārrunāja aktuālos Eiropas Savienības jautājumus, tostarp daudzgadu budžeta  un stratēģiskās dienaskārtības pieņemšanas gaitu, Vienotā tirgus turpmāku stiprināšanu un kopējās ES drošības un aizsardzības politikas pilnveidošanu, atzīstot, ka abām valstīm ir kopīgās intereses šo jautājumu risināšanā un tās cieši sadarbojas.

Igaunijas premjerministram J. Ratasam Latvijas apmeklējums ir pirmā ārvalsts vizīte pēc atkārtotas apstiprināšanas amatā.

Sandris Sabajevs
Ministru prezidenta preses sekretārs
Tālr.: 67082865, mob. tālr.: 22087726
 

 
 

15.05.2019. MK Ministru prezidents K.Karins tiekas ar Igaunijas premjerministru Jiri Ratasu

 
Dalīties