04.09.2020
Valsts kanceleja

Ministru kabinets pieņem tiesisko regulējumu, kas nodrošina personu mobilitāti starp kaimiņvalstīm

Ministru kabinets trešdien, 4. septembrī, reaģējot uz epidemioloģiskās situācijas pasliktināšanos un saslimstības ar Covid-19 pieaugumu Lietuvā un Igaunijā, pilnveidoja tiesisko regulējumu, kas nosaka personu mobilitāti starp kaimiņvalstīm.

Ņemot vērā ciešo integrāciju starp Latviju, Lietuvu un Igauniju, valdība ar īpašiem nosacījumiem atbrīvoja no 14 dienu pašizolācijas personas, kas ikdienā strādā, mācās vai apmeklē bērnudārzu kādā no kaimiņvalstīm. No pašizolācijas arī atbrīvotas personas, kas pavada nepilngadīgu personu vai pilngadīgu izglītojamo ar speciālām vajadzībām. Visām personu grupām būs jāuzrāda atbilstošas izziņas.

Tāpat pašizolācija netiks attiecināta uz personām, kas atrodas tranzītā, nodrošina radinieku aprūpi, piedalās vai organizē bēres vai atgriežas Latvijā pēc ārsta nozīmēta veselības aprūpes pakalpojuma saņemšanas.

Visos minētajos gadījumos personām būs jāievēro piesardzības pasākumi un sabiedriskās vietās jālieto mutes un deguna aizsegs.  Personas drīkstēs apmeklēt veikalus, taču nedrīkstēs uzņemt viesus un apmeklēt sabiedriskas un publiskas vietas, kā arī telpas, kur uzturas daudz cilvēku. Izņēmums ir darba vieta vai vieta, kuras apmeklējums ir iebraukšanas Latvijā mērķis.

 

Daiga Holma
Stratēģiskās komunikācijas koordinācijas departamenta vadītāja
Tel.: 67082822
 
Dalīties