Latvija ar skaidru redzējumu un apņēmību turpina ieviest 2015. gadā ANO dalībvalstu apstiprinātos Ilgtspējīgas attīstības mērķus (IAM) savā attīstības politikā, demonstrējot līdzsvarotu pieeju ekonomiskajai izaugsmei, vides aizsardzībai un sociālajai labklājībai, vienlaikus daloties pieredzē un labās prakses piemēros, lai atbalstītu arī citas valstis ceļā uz ilgtspējīgāku nākotni.
Valsts kancelejas ziņojums "Latvijas modelis un metodes ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) īstenošanai" piedāvā detalizētu ieskatu Latvijas pieejā ANO IAM integrācijai nacionālā un pašvaldību līmenī, uzsverot to saskaņotu ieviešanu ar Nacionālo attīstības plānu (NAP) un citiem valsts un pašvaldību attīstības plānošanas dokumentiem. Ziņojums akcentē sabiedrības un indivīdu līdzdalības nozīmi, vienlaikus izceļot esošās vienotās pieejas efektivitāti, kas nodrošina visu ar ANO IAM saistīto procesu saskaņotību un sekmē mērķu sasniegšanu.
Šobrīd tiek aktīvi strādāts pie ANO mērķu Latvijas politikas rezultātu kartējuma, kas ļauj sekot līdzi gan Latvijas izraudzītajai rīcībai, gan arī progresam mērķu sasniegšanā. Līdz šī gada oktobrim informācija par Latvijas pieeju ANO IAM ieviešanai tiks iekļauta Valsts kancelejas Politikas veidošanas rokasgrāmatā, un līdz šī gada beigām Valsts administrācijas skolā tiks uzsākts īpašs mācību kurss par ANO IAM ieviešanu.
Latvijas sasniegumi ilgtspējīgas attīstības jomā ir guvuši starptautisku atzinību. Ilgtspējīgas attīstības risinājumu tīkla (SDSN) 2024. gada ziņojumā Latvija ar ilgtspējīgas attīstības indeksa rādītāju 80,99 ierindojas augstajā 13. vietā starp 167 pasaules valstīm. Tas ir apliecinājums valsts un sabiedrības ilgstošajai apņēmībai un ieguldījumiem ilgtspējīgas attīstības veicināšanā.
Līdztekus tam Valsts kanceleja aicina visus iedzīvotājus, valsts iestādes, organizācijas un citus interesentus pieteikt savus pasākumus Eiropas ilgtspējas attīstības nedēļas (ESDW) ietvaros, kas norisināsies no 18. septembra līdz 8. oktobrim. Pagājušajā gadā Latvijā šīs gadskārtējās iniciatīvas laikā tika pieteikti 27 pasākumi, kuros notika dalīšanās ar labo praksi un apspriesti dažādi ilgtspējas aspekti.
Konsekventa ANO IAM ieviešana ir būtiska Latvijas un pasaules kopīgai ilgtspējīgai attīstībai. Vienotas pieejas nodrošināšana Latvijā un sabiedrības iesaiste šajā procesā stiprina mūsu valsti un veicina labklājību nākamajām paaudzēm.