Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes (NTSP) sēdē, kas notika 24. augustā, tika izskatītas Finanšu ministrijas sagatavotās aktualizētās makroekonomisko rādītāju prognozes, kuras šā gada 15. jūnijā apstiprināja Fiskālās disciplīnas padome. Uz apstiprinātajām makroekonomisko rādītāju prognozēm būs balstīts valsts budžets 2022. gadam un vidēja termiņa budžeta ietvars 2022.-2024. gadam.
Prognozes paredz, ka pēc krituma pērn, iekšzemes kopprodukts (IKP) salīdzināmās cenās šogad pieaugs par 3,7%. Latvijas ekonomikas izaugsmes galvenais virzītājspēks šogad būs privātā patēriņa pieaugums, kas pēc ierobežojumu atcelšanas šī gada otrajā ceturksnī ir strauji atjaunojies, kā arī Covid-19 krīzes veiksmīga pārvarēšana galvenajās Latvijas ārējās tirdzniecības partnervalstīs. Papildus tam ekonomiku stiprinās šogad paredzētie valsts atbalsta pasākumi un pieaugošais Eiropas Savienības finanšu līdzekļu apjoms. Tomēr krīzes smagāk skartajās nozarēs – transportā, izmitināšanā un ēdināšanā, mākslas, izklaides un atpūtas nozarē, profesionālo pakalpojumu nozarē – izlaides apjomi līdz 2021. gada beigām vēl būtiski atpaliks no 2019. gada līmeņa. Savukārt 2022. gadā tiek prognozēta ekonomikas izaugsme ar 5,0% pieaugumu un 2023. un 2024. gadā attiecīgi 3,5% un 3,4%.
Vidēja termiņa makroekonomiskās attīstības scenārijs izstrādāts 2021. gada jūnijā, balstoties uz konservatīviem pieņēmumiem, ņemot vērā 2021. gada pirmā ceturkšņa IKP datus un līdz jūnijam pieejamo īstermiņa makroekonomisko informāciju, kā arī valdības apstiprinātos atbalsta pasākumus Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai tautsaimniecībā.
Diskusijas par valsts budžetu, tostarp par izmaiņām nodokļu likmēs, tiks vēl turpinātas nākamajās NTSP sēdēs