23. oktobra sēdē Ministru kabinets apstiprināja kārtējo informatīvo ziņojumu par Latvijas dalību Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijā (Organisation Economic Co-operation and Development, OECD).
Ziņojums sagatavots sadarbībā ar iesaistītajām valsts pārvaldes iestādēm un sniedz pārskatu par Latvijas paveikto attiecībā uz OECD rekomendāciju un labās prakses ieviešanu dažādās jomās, kā arī iezīmē turpmākās prioritātes sadarbībai ar OECD.
Ņemot vērā Latvijā paveikto pēdējā gada laikā, jāsecina, ka OECD ir kļuvis par nozīmīgu ikdienas atbalstu Latvijas nozares ekspertiem un politikas veidotājiem, sagatavojot priekšlikumus un pieņemot lēmumus par dažādu politiku uzlabojumiem un reformām. Visās lielākajās reformās – nodokļu politikas, izglītības un veselības jomā – ir ņemta vērā OECD ekspertīze un ieteikumi.
Tikai divus gadus pēc pilntiesīgas dalībvalsts statusa iegūšanas Latvijai šogad tika uzticēti OECD Ministru padomes sanāksmes priekšsēdētāja vietnieka pienākumi. Tas ir novērtējums ne vien Latvijas paveiktajam, bet arī atzinība par spēju sniegt praktisku ieguldījumu OECD dienaskārtības noteikšanā un svarīgu daudzpusējo jautājumu risināšanā. Tāpat aizvien biežāk valsts pārvaldes eksperti tiek aicināti iesaistīties citu valstu izvērtējumos, kā arī OECD komiteju darba organizēšanā un vadīšanā.
Informācijai
Informatīvā ziņojuma tapšanā iesaistītās institūcijas ir Ekonomikas, Finanšu, Iekšlietu, Izglītības un zinātnes, Labklājības, Tieslietu, Veselības, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības un Zemkopības ministrija, kā arī Centrālā statistikas pārvalde, Pārresoru koordinācijas centrs un Valsts kanceleja.
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: media@mfa.gov.lv